Od začiatku v dobrých rukách cover

Príbeh č. 15: Lauruška

27. 06 2018 07:00 | Nadácia Markíza
Od začiatku v dobrých rukách
Od začiatku v dobrých rukách Foto: Nadácia Markíza

Rodina robí pre svoje deti všetko, Lauruška však vyžaduje špeciálnu a pravidelnú starostlivosť, ktorá je finančne náročná.

Dnes už ročná Laura sa na svet vypýtala predčasne, v 27. týždni tehotenstva s pôrodnou váhou 830 g. Ako predčasniatko čelila od začiatku mnohým vyšetreniam - ušné, očné, neurologické, pľúcne, kardiologické, onkologické... Liečba a zdravotná starostlivosť je pre rodičov, ktorí sa starajú ešte o dvoch Lauriných súrodencov, finančne veľmi náročná. Vďaka finančnej pomoci z projektu „Od začiatku v dobrých rukách“ vo výške 2 000 eur bude môcť malá Laura absolvovať potrebné rehabilitácie v špecializovanom pracovisku a rodičia budú môcť uhradiť časť nákladov na lieky a cestovanie za lekárskymi vyšetreniami.

Statočné dievčatko sa v súčasnosti lieči na Klinike detskej hematológie a onkológie na bratislavských Kramároch. Na ľavom očku má z vonka cievny nádor a druhý rastie za očkom dovnútra. Okrem toho musí nosiť na nožičkách dlahy a musí rehabilitovať. Rehabilitácie sú potrebné kvôli oslabenému svalstvu na tele, kvôli ktorému Laurinka neplazí, neštvornožkuje, ani nechodí. Rehabilitácie jej veľmi pomáhajú napredovať a posilňovať oslabené svaly na tele.

Liečba je nielen pre Laurušku ale aj jej rodičov veľmi psychicky náročná, nehovoriac o finančnej náročnosti, ktorej je rodina s tromi deťmi vystavená. Neustále sú potrebné hospitalizácie, lieky. Dievčatko potrebuje intenzívne rehabilitovať kvôli nožičkám, od januára chodí cvičiť do detského rehabilitačného centra, čo jej pomáha napredovať vo vývoji, ktorý je spomalený a oslabený rovnako ako aj jej svaly. Cvičenia absolvujú 2x týždenne.

Pred časom Laure zistili zúžené priedušky a kvôli tomu berie pravidelne ráno a večer inhalácie. Už 2x bola hospitalizovaná v nemocnici kvôli zápalu priedušiek, jej imunita je krehká. Rodina robí pre svoje deti všetko, Lauruška však vyžaduje špeciálnu a pravidelnú starostlivosť, ktorá je finančne náročná.

Veríme, že séria rehabilitácií Lauruške pomôže napredovať a držíme jej aj celej rodine palce.

Od začiatku v dobrých rukách
Foto: Nadácia Markíza